Dlaczego mnie nie pamiętasz?

Czy miłość faktycznie wszystko zwycięży?

Joanna Balicka powraca z drugą częścią tryptyku Miss Independent. Mr Addicted. Miss Independent. Tom 2 z księgarni internetowej taniaksiazka.pl ukazuje dalsze losy Brysona i Sophie, które, w co aż trudno uwierzyć, jeszcze bardziej się komplikują. Tym razem bohater będzie musiał zrobić wszystko, by udowodnić ukochanej, dlaczego są dla siebie stworzeni. Sprawa nie jest łatwa, ponieważ od pięciu lat kobieta nie pamięta, co działo się w jej życiu przed wypadkiem.

Sophia Cole jest obecnie szczęśliwą mężatką i matką. Ukończyła wymarzone studia dziennikarskie, jest grzeczna i układna, uwielbia pomagać innym. Jeszcze kilka lat temu nie była taka ani trochę, wszystko w jej życiu zmienił wypadek, w którym straciła pamięć. Jej mąż, Lucas, doskonale zdaje sobie sprawę z jej przeszłości i jest w stanie zrobić wszystko, by najmniejsze wspomnienie nie przedarło się do jej obecnego świata. Sprawa skomplikuje się, gdy poszukujący jej od pięciu lat Bryson faktycznie ją odnajdzie. Kobieta nie ma pojęcia kim jest, ale bohater będzie chciał zrobić wszystko, by jak najszybciej sobie przypomniała.

Pośpiech nie służy sprawie

Bryson nie należy do osób, które się poddają. Nie jest też cierpliwy. Kiedy Sophie nie pamięta, kim jest, wpada we wściekłość. Nie rozumie, jak ich gorące uczucie mogło umknąć jej pamięci. Kiedy się trochę uspokoi, będzie chciał wcielić w życie plan, by ją odzyskać. Pięć lat to kawał czasu, bohater zdążył też przemyśleć wiele spraw. Jedną z nich były niekontrolowane wybuchy złości i agresji, które teraz stara się tłumić i trzymać w ryzach. Okaże się, że to właśnie cierpliwość przywiedzie kobietę w jego ramiona. A z nich tak łatwo się nie uwolni.

Autorka zdecydowanie zmieniła bohaterów od pierwszego tomu. Stali się bardziej pewni siebie, mniej pyskaci, ale przede wszystkim nabrali dystansu do wielu spraw. Ich uczucie, zwłaszcza fizycznie, pozostało niezmienne, co opisane jest w długich i detalicznych scenach. Interakcja między nimi będzie też polegała na rozmowach, jednak to nie one przypomną Sophie, dlaczego nie mogła kiedyś żyć bez Brysona. Bohaterowie będą musieli wykazać się zupełnie nowymi cechami; on będzie się uczył cierpliwości i zrozumienia, ona da sobie przyzwolenie na przyjemność i spokój. A przede wszystkim szczerość, co nie zdarzało im się wcześniej. Książka jest idealną pozycją na wakacyjny relaks. Zostawia pole manewru do kolejnych odsłon, które, względem wydarzeń ostatniego rozdziału, z pewnością będą kontynuowane.