Zanim zapomnisz spotka cię coś przyjemnego

Kiedy nie potrafisz żyć bez kogoś

Joanna Balicka oddaje do rąk czytelników drugą część perypetii Brysona i Sophie – Mr Addicted. Miss Independent. Tom 2, która stanowi część cyklu Miss Independent (https://www.taniaksiazka.pl/mr-addicted-miss-independent-tom-2-joanna-balicka-p-1517365.html). Czytelnicy po pierwszym tomie zostali pozostawieni w niepewności, nie było bowiem tak oczywiste, że losy bohaterów jeszcze kiedykolwiek się splotą. Odwaga i przede wszystkim niesamowita determinacja Brysona sprawi, że uda mu się odnaleźć ukochaną. Będzie stosował ku temu wszelkie możliwe środki. Ich pierwsze spotkanie nie będzie jednak takim, jakie sobie wymarzył. Sophie, w wyniku wypadku, nie pamięta swojej przeszłości.

W życiu bohaterki pojawi się niejaki Lucas, który z pełną świadomością jej przywiązania do Brysona będzie robił wszystko, by nie przypomniała sobie, co robiła w przeszłości. W bardzo sprytny sposób manipuluje bohaterką, ucieka się do coraz bardziej zawiłych i wyrafinowanych kłamstw. Nie ma wyrzutów sumienia, ponieważ dokładnie zdaje sobie sprawę z tego, że inaczej nie utrzyma jej przy sobie. Przeznaczenia nie da się oszukać, przynajmniej w tej powieści. Po czterech latach poszukiwań Bryson pojawia się ponownie w życiu Sophie.

I co teraz?

Para dawnych kochanków będzie musiała sporo się napracować, by przypomnieć Sophie, dlaczego byli razem. Kobieta przez lata bardzo się zmieniła, nie jest już tą wygadaną, szaloną dziewczyną, z jaką Bryson wiązał swoją przyszłość. Mimo tego doskonale wie, że to właśnie ona jest kobietą jego życia. Będzie od tej pory starał się zrobić wszystko, by przekonać ją do siebie. Jej zaniki pamięci mają nawet swoje plusy, bohater może odbudować ich relację nie popełniając błędów, które początkowo odrzucały ją od niego. Nic, tylko próbować.

Autorka w tej odsłonie poświęciła bardzo dużo czasu na spotkania bohaterów na gruncie fizycznym, nie pomijając najmniejszych detali. Paradoksalnie to właśnie za pomocą tych aktów bohaterowie przypomną sobie, dlaczego tak się uwielbiali i dlaczego nie potrafili bez siebie żyć. Ich zmiany, widoczne, wręcz dojrzałe, są na plus, ale podejmowanie decyzji dalej sprawia, że się miotają i mają z tym spory problem. Szczęśliwie końcówka książki transparentnie pokazuje, że czeka nas przynajmniej jednak odsłona ich przygód, które w tym tomie zostają znowu niejako zawieszone i poddane weryfikacji. Aż trudno sobie wyobrazić przez co jeszcze muszą przejść, by zrozumieć, że nie mogą bez siebie żyć. Publikacja idealna na letni wypoczynek. Taka, która daje nam pewność, że wszystko skończy się po myśli czytelnika.